Boeing 737 MAX zpět v provozu

Je naší prioritou, aby cestující na palubu letounu Boeing 737 MAX, jehož návrat do provozu 27. ledna 2021 schválila Agentura Evropské unie pro bezpečnost letectví (EASA), vstupovali s absolutní důvěrou. Na této stránce vám poskytneme všechny informace, které by vás v souvislosti se znovuzavedením tohoto letounu do provozu mohly zajímat.

V souladu s podmínkami, které EASA stanovila, proběhly aktualizace softwaru a hardwaru, navazující kontroly a výcvik pilotů na simulátorech. Před znovuzavedením do provozu byly také u každého letounu provedeny ověřovací lety. Bezpečnost našich cestujících a zaměstnanců je naší nejvyšší prioritou. Díky úzké spolupráci s výrobcem letadla, regulačními orgány a napříč společností zahrnující experty z technického, letového a oddělení bezpečnosti máme jistotu, že bylo učiněno vše potřebné k bezpečnému návratu letounu 737 MAX na nebe.

První letoun jsme do komerčního provozu nasadili 25. února, dalších šest, které máme ve flotile, pak postupně do začátku letní sezóny. Informaci o letounu, který je na vašem letu plánován, se dozvíte již v průběhu rezervačního procesu. Ověřit si ji můžete také po nákupu letenky v sekci Moje rezervace.

Ačkoli máme v bezpečnost letounů 737 MAX plnou důvěru, chápeme, pokud budete chtít využít alternativní let operovaný jiným typem letounu. Svou rezervaci v takovém případě můžete změnit bez poplatku. Detailní podmínky naleznete zde.

×

Změnu můžete využít, jestliže:

  1. máte platnou rezervaci nebo rezervaci provedete do 30. 6. 2021 (včetně)
  2. let je plánován v období do 30. 6. 2021 (včetně)
  3. nově vybraný let se uskuteční nejpozději 31. 3. 2022
  4. o ni požádáte více než 24 hodin před započetím prvního letu ve vaší rezervaci

V případě, že původní jízdné již není k dispozici, je umožněna změna rezervace na jiný termín za případný rozdíl v jízdném.

Pokud jste již absolvovali první cestu v rámci vaší rezervace a přejete si změnit zpáteční let, obraťte se prosím na zákaznické centrum na lince +420 284 000 611.

Ostatní podmínky platí dle zakoupeného cenového balíčku. Všechny služby zakoupené v rámci původního termínu budou převedeny na nově vybraný termín s výjimkou služeb poskytovaných našimi partnery (pojištění, rezervace hotelu, rezervace auta).

Bude-li vás zajímat jakákoli další informace, kterou jste zde nenašli, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..