O Smartwings

Smartwings, a.s. (1997) je největší českou leteckou společností a jeden z nejrychleji rostoucích leteckých dopravců ve střední Evropě patřící do Smartwings Group.
Skupina Smartwings Group provozuje pravidelné linky, charterové lety a privátní lety kategorie business jet.
Pravidelná letecká spojení Smartwings nabízí do více než 80 destinací nejen po Evropě. Na charterových letech přepravuje nejen klienty cestovních kanceláří, lety si pravidelně objednávají také renomované mezinárodní firmy, světové, humanitární a sportovní organizace. Společnost dlouhodobě zajišťuje také velké množství speciálních letů po celém světě. Kromě České republiky provozuje lety z letišť v Polsku, na Slovensku a v Maďarsku. Smartwings je členem Mezinárodní asociace leteckých dopravců IATA a opakovaně držitelem certifikátu IOSA (IATA Operational Safety Audit) představující nejpokročilejší standardy provozní bezpečnosti a kvality v letecké přepravě. Letadla Smartwings ročně přistávají na více než 200 letištích po celém světě.

Sídlo Smartwings je v Praze.

Skupina Smartwings Group působí ve 4 zemích a jejími členy jsou letecké společnosti Smartwings, a.s., Smartwings Poland, Sp. z.o.o., Smartwings Slovakia, s.r.o., Smartwings Hungary, Kft.

Logo IATA

IOSA Registered Operator

Naše filosofie

Smartwings usiluje o to být první volbou leteckých cestovatelů. Cílem Smartwings je dopravit klienty bezpečně a spolehlivě do center nejen po Evropě za příznivou cenu.

Bezpečnost

Létání je věc důvěry a bezpečnost je parametrem, na který klade Smartwings Group největší důraz. Smartwings je certifikována jako letecký dopravce pro pravidelnou i charterovou obchodní dopravu cestujících i nákladů podle pravidel Evropské unie. Společnost také splnila náročné požadavky FAA - Federálního úřadu pro letectví USA a získala povolení provádět leteckou obchodní dopravu do a z USA. Smartwings opakovaně úspěšně absolvovala přísný bezpečnostní audit mezinárodní letecké organizace IATA (International Air Transport Association). Auditní program IOSA (IATA Operational Safety Audit) prověřuje bezpečnost a kvalitu provozu a letecké společnosti zapojené do programu musí prokázat splnění nejpřísnějších mezinárodních standardů.

Naši zaměstnanci

Na palubách letadel se na vás těší náš vyškolený personál. Ten pečlivě dbá o vaši bezpečnost a pohodlí během letu. Pro Smartwings létají zkušení a výborně vycvičení piloti, jejichž výcvik a přezkušování probíhá plně v souladu s přísnými pravidly Evropské unie ve výcvikových střediscích na komplexních letových simulátorech, a to nejen v ČR, ale také v dalších zemích Evropské unie. Na základě výcviku získali piloti společnosti Smartwings oprávnění provádět lety v Evropě, Africe, Severní i Jižní Americe, na Blízký a Střední Východ a do zemí jihovýchodní Asie.

Naši zaměstnanci