Online odbavení

Svoji rezervaci vyhledejte s využitím rezervačního kódu nebo čísla elektronické letenky.

Rozmohl se nám tady takový nešvar...

Cestující si velice často berou na palubu nadměrná zavazadla a dochází tak ke zbytečným průtahům při nástupu do letadla. Prosíme, věnujte zvýšenou pozornost limitům kabinových zavazadel. Jejich překročení není z kapacitních důvodů povoleno a za jejich odbavení v odletové bráně bude účtován příplatek dle Ceníku.

Zjistit více

Kabinová zavazadla

Na jakých letech se můžu odbavit online?

V současné době můžete online odbavení využít na odletech z Prahy (PRG), Ostravy (OSR), Brna (BRQ), Las Palmas (LPA), Fuerteventury (FUE), Lanzarote (ACE), Tenerife (TFS), Tel Avivu (TLV), Nice (NCE), Olbie (OLB), Málagy (AGP), Valencie (VLC), Almeríe (LEI), Palma de Mallorcy (PMI), Menorcy (MAH), Lamezia Terme (SUF), Cagliari (CAG), Katánie (CTA), Larnaky (LCA), Korfu (CFU), Heraklionu (HER), Rhodosu (RHO), Zakynthosu (ZTH), Kosu (KGS), Chanie (CHQ), Soluně (SKG), Prevezy (PVK), Kefalonie (EFL), Karpathosu (AOK), Samosu (SMI), Santorini (JTR), Hurghady (HRG), Marsa Alam (RMF) a Bratislavy (BTS). V případě odletů z Hurghady (HRG) a Marsa Alam (RMF) letištní autority neakceptují žádnou verzi palubní vstupenky z online odbavení a cestující se musí vždy dostavit k odbavovací přepážce na letišti, kde mu bude palubní vstupenka vytištěna.

 

Online odbavení se otevírá 30 hodin před plánovaným odletem (18 hodin u letů na/z Kanárských ostrovů) a končí 60 minut před plánovaným odletem. Po úspěšném provedení online odbavení obdrží cestující potvrzující e-mail obsahující palubní vstupenku. Nemá-li cestující žádné zavazadlo k odbavení, může na jejím základě projít přímo do letištního odletového východu. V opačném případě musí kontaktovat letištní odbavovací přepážku, nebo přepážku „baggage drop-off“, kde nechá své zavazadlo nejprve odbavit.

 

Online odbavení není dostupné pro cestující bez čísla elektronické letenky a cestující vyžadující speciální asistenci na letišti. V ojedinělých případech může být cestující vyzván, aby se po svém online odbavení nejprve dostavil na letištní odbavovací přepážku ke kontrole cestovních dokladů. Je-li služba online odbavení z jakéhokoliv důvodu nedostupná, musí se cestující odbavit na letištní odbavovací přepážce.